Як правило, після видалення більшості зубів кістка під ними стрімко атрофується.
Щоб уникнути цього процесу, у лунку віддаленого зуба засипається кістковий матеріал терміном від 2 до 6 місяців.
Після видалення жувальних зубів верхньої щелепи спостерігається розростання гайморової пазухи та зменшення кістки в ділянці видалення. Через дефіцит місця імплантату у цих ділянках проводиться підсадка штучної кістки, термін 3-12 місяців.
Через тривалу відсутність зубів у деяких пацієнтів спостерігається втрата щелепної кістки як за висотою, так і за шириною. У таких випадках проводиться кісткова пластика для відтворення великих обсягів недостатньої кістки для імплантатів. Термін 6-12 місяців.
Як правило, нестачу кістки для імплантату виявляє хірург – стоматолог. Для цього він використовує конусно-променеву комп'ютерну томографію. В об'ємній рентген-проекції лікар визначає об'єм щелепної кістки до міліметрів.
На підставі огляду, віку, супутніх захворювань, рентгена, лікар визначає методику операції та матеріали для її виконання. Лікар обов'язково інформує про терміни формування кістки та наступні хірургічні та ортопедичні етапи.
Після об'ємної хірургічної операції обов'язково призначаються антибіотики, протизапальні, антисептичні препарати. Кожні 1-2 місяці робляться контрольні огляди до закінчення формування нової кістки. Отриманий результат лікар визначає на новій комп'ютерній томографії.
Зважаючи на велику кількість патогенної мікрофлори у будь-якої людини в порожнині рота, а також стерильності кісткового матеріалу, прийом антибіотиків вкрай важливий для приживлення нової кістки та профілактики ускладнень.
Після видалення зуба, щелепна кістка через відсутність жувального навантаження починає стрімко атрофуватися. У деяких випадках протягом року після видалення її обсяг зменшується більш ніж у 2 рази. Причиною стрімкого зменшення кістки може бути також тривалий запальний процес біля зуба і захворювання пародонту.
Основний матеріал, який застосовується в нашій клініці, є кістково заміщаючий аугментат Geistlich Bio-Oss, виробництво Швейцарія. Він виготовляється з бичачої кістки, позбавленої білка. Також широко застосовується кістка пацієнта, взята з донорської ділянки поруч із місцем операції.
Це залежить від об'єму кісткового дефекту, що відновлюється, або від кількості і типу відсутніх зубів. Якщо говорити безпосередньо про масу матеріалу, то йдеться максимум про кілька грамів при об'ємних операціях.
На підставі відсутності ускладнень під час загоєння кістки, даних комп'ютерної томографії та щільності кістки ми можемо робити висновки про успіх кісткової операції.