Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

ОПТГ – навіщо він у дитячій стоматології?

07 Feb 2024

Останні десятиліття ми, стоматологи, спостерігаємо бурхливе зростання стоматологічних проблем у дітей раннього віку. Численні статистичні дослідження підтверджують тенденцію збільшення вродженої патології розвитку зубів та щелеп, а також інтенсивності та агресивності каріозних уражень та їх ускладнень у дитячому віці.

Як ми всі розуміємо діагностика та лікування дітей, особливо в ранньому віці представляє певні складнощі, як для лікарів-стоматологів, так і для самої дитини. Малюк не може сформулювати скарги та дозволити провести повноцінний огляд порожнини рота та традиційне обстеження. Лікар може робити безліч спроб для проведення діагностики і все буде марно.

У сучасній стоматології одним із важливих інструментів, що сприяють більш повному та точному розумінню стану порожнини рота дитини стали – панорамні знімки. Це повністю розгорнутий у площині знімок щелеп, так зване 2-Д зображення також називають ортопантомограмою. Давайте розглянемо, чому використання панорамних знімків набуває все більшого значення в області дитячої стоматології і як воно сприяє більш ефективному та комфортному лікуванню молочних та постійних зубів у найменших пацієнтів.

– Ці високотехнологічні зображення надають стоматологам унікальну можливість детального дослідження зубощелепної системи дитини, а у разі відсутності контакту з нею, єдиним способом діагностики.

- Цей метод дозволяє оцінити як стан зубів, так і щелепних кісток, придаткових пазух. Багато видів стоматологічного лікування не можна розпочинати без проведення цього виду діагностики.

- Однією з ключових переваг використання панорамних знімків у лікуванні дітей - це можливість виявлення прихованих проблем, які могли б залишитись непоміченими при звичайному клінічному огляді.

- Цей метод також мінімізує стрес та дискомфорт для маленьких пацієнтів. Діти, які часто неспокійні на прийомі у стоматолога, можуть спокійно піддаватися панорамному обстеженню, що сприяє більш позитивному досвіду відвідування стоматолога. Це обстеження рекомендується проводити у таких випадках:

  1. Оцінка розвитку зубів: виявлення аномалій у розвитку постійних і молочних зубів.
  2. Передопераційна підготовка: перед проведенням хірургічних процедур, таких як видалення зубів мудрості чи корекція прикусу.
  3. Виявлення карієсу: панорамні знімки можуть допомогти виявити карієс у важкодоступних місцях, де звичайний огляд може бути ускладненим.
  4. Оцінка травм: у разі підозри на травму щелеп або зубів внаслідок нещасного випадку.
  5. Оцінка ортодонтичного стану: для планування ортодонтичного лікування та визначення позиції зубів.

Раннє використання панорамних знімків у цих випадках може сприяти більш ранньому виявленню проблем та ефективнішому лікуванню дітей. Переваги цього методу діагностики у дитячому віці очевидні, але деякі батьки можуть відчувати побоювання щодо панорамних знімків для своїх дітей з таких причин:

  1. «Дози опромінення». Насправді вона невисока та вважається безпечною. Середня доза опромінення під час проведення цього дослідження становить приблизно 0.01 мЗв. Цю доза можна порівняти з кількістю радіації, що отримується від польоту літаком або фоновою радіацією, викликаною природними джерелами. Щорічно людина піддається фоновій радіації, що походить від природних джерел, і середньорічна доза може бути в районі 2-3 мЗв.
  2. «Стрес для дитини». Побоювання щодо того, як дитина переживе процедуру – марні. Сама процедура разом із підготовкою займає кілька хвилин, саме сканування 30 секунд, після чого зображення виводиться на монітор комп'ютера для дослідження. Дитячі лікарі-стоматологи зазвичай мають навички працювати з дітьми, щоб зробити процес якомога комфортабельнішим.
  3. «Необхідність процедури». Деякі батьки можуть сумніватися у необхідності проведення панорамного знімку, особливо якщо вони не бачать конкретних проблем у дитини.

Важливо, щоб лікарі пояснювали мету та переваги цієї діагностичної процедури, що дозволяє виявляти приховані проблеми. Важливо відзначити, що діти більш чутливі до дії радіації і в «Студії Смайл» ми використовуємо ультрасучасний томограф з можливістю робити панорамні знімки і вживаємо заходів для мінімізації дози опромінення. Це включає використання спеціальних дитячих налаштувань на обладнанні, адаптованих до менших розмірів тіла.

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!