Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Складне видалення зуба у сучасній стоматології

28 May 2021

Складне видалення проводиться коли немає вільного доступу до зуба. На відміну від простого видалення , під час цього втручання потрібен додатковий набір маніпуляцій.

І хоча похід до стоматолога, тим більше з метою видалення зуба, у багатьох асоціюється з болем і страхом, навіть така складна процедура зараз є простою і безболісною для пацієнта завдяки появі новітніх методик. У цій статті ми розповідаємо, які технології використовуються в сучасній стоматології і як вони роблять таку операцію комфортною.

Що таке складне видалення зуба

Так називають маніпуляцію, коли для вилучення зуба потрібно надрізання ясна. Чи застосовувати таке втручання лікар вирішує індивідуально, залежно від проблеми пацієнта. Як правило, так проходить видалення зуба мудрості, який не прорізався або росте під нахилом, молярів із викривленим корінням. Також процедура проводиться у разі, якщо зрослося коріння зі щелепними кістками або якщо зуб зруйнувався, а корінь залишився всередині.

Сучасні методики знеболювання при видаленні зубів

Багато клінік вже перейшли на так зване антистрес-лікування. Воно передбачає повністю безболісне видалення зуба із забезпеченням максимального комфорту та розслабленості пацієнта. Завдяки новітнім методикам лікування проходить легко навіть у людей зі стоматофобією, а також у дітей.

1. Медикаментозний сон.

Близький до звичайного фізіологічного сну. Під впливом спеціального препарату пацієнт миттєво засинає, після маніпуляцій легко прокидається без сплутаності свідомості, головного болю тощо. Під час операції не виникає жодних хворобливих та дискомфортних відчуттів.

2. Седація.

Цей метод використовується в комплексі з місцевою анестезією. Під дією спеціального газу або введеного внутрішньовенно препарату пацієнт розслаблюється, заспокоюється, перестає боятися, але при цьому перебуває у свідомості, може реагувати на прохання лікаря. Поверхнева седація може використовуватися навіть у дітей - газ не шкодить дихальним шляхам і легко виводиться з організму, не викликає побічних ефектів. Після процедури може бути легка сонливість. Метод широко використовується у пацієнтів із вираженим блювотним рефлексом, панічними атаками, тривожністю.

Ультразвукове видалення зуба

П'єзохірургія (стоматологічна операція із застосуванням ультразвуку) значно спростила та прискорила процедуру видалення зуба. Сьогодні це одна із передових методик у стоматології.

Переваги ультразвукового видалення зуба:

  • висока точність втручання;
  • зменшення тривалості операції;
  • скорочення відновлювального періоду;
  • зведення до мінімуму набряків, болю, кровотеч;
  • антибактеріальний ефект;
  • відсутність опіків та ризику занести інфекцію.

Завдяки мінімальному дискомфорту пацієнта дана методика показана і дітям. Навіть при складному видаленні зубів під час використання ультразвуку можна обмежитися місцевим знеболенням. Також таке втручання — єдиний можливий варіант для людей з поганою згортанням крові.

Основні протипоказання – хвороби серцево-судинної системи.

Відновлення після видалення зубів - PRF-технологія

Platelet Rich Fibrin - методика, яка дозволяє попередити ускладнення після екстракції зуба, прискорити загоєння, зменшити біль та набряк. Суть процедури: у пацієнта беруть невелику кількість венозної крові, виділяють з неї фібрин, який після втручання вводять у лунку. Так ця зона буде захищена від зовнішніх подразників, а дискомфортні відчуття будуть зведені до мінімуму.

Видалення зуба у стоматології Smile

У стоматологічній студії Smile міста Запоріжжя використовується сучасне обладнання та новітні методики видалення зубів. Все це дозволяє провести операцію без болючих відчуттів, з повним комфортом для пацієнта. Кваліфіковані лікарі не лише успішно проведуть втручання, а й супроводжуватимуть пацієнта протягом відновлювального періоду. Звертайтеся до перевірених клінік, щоб перестати боятися стоматологів та вчасно вирішувати всі проблеми зі здоров'ям.

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!