Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Як підготувати ротову порожнину до вагітності?

15 Sep 2022

Вагітність – це чудовий та таємничий період у житті будь-якої жінки. Жінка, яка чекає на дитину — особливо прекрасна.

У цей час її організм працює за двох і це може призвести до наслідків у разі нестачі ресурсів. І Ви, напевно, чули від багатьох історії про те, що під час вагітності псуються зуби, причому з великою швидкістю і можуть початися проблеми з яснами.

Чому так відбувається?

 1. Під час вагітності дуже сильно змінюється гормональна система жінки, що впливає на реакцію її організму на токсини.
 2. Імунітет жінки також перебуває у стані стресу, тому опір бактеріям різко знижується.
 3. Для формування організму дитини необхідний кальцій, який дуже часто вимивається з кісток та зубів майбутньої мами.
 4. Якщо жінку мучить токсикоз, то її зуби страждатимуть через підвищену кислотність, яка викликатиме ерозію емалі і як наслідок підвищену чутливість зубів.
 5. Нерідко вагітність супроводжується зниженням гемоглобіну, що також призводить до низької опірності інфекції.

Сучасні акушери-гінекологи також одностайні на думці, що наявність стоматологічних захворювань у вагітної жінки становить серйозну небезпеку для майбутньої дитини.

Запущені зубні хвороби можуть стати причиною проникнення в плаценту стрептококів або інших мікроорганізмів. На ранніх термінах вагітності інфекційні процеси можуть бути небезпечними мимовільним викиднем, а в останньому триместрі зростає ризик передчасних пологів.

Чим це загрожує майбутній дитині?

 • Витончення плаценти, що захищає плід в утробі;
 • Можливим зараженням малюка різними інфекціями;
 • Народженням немовляти з недостатньою вагою;
 • Поганим станом дитячих зубів, недорозвиненням їхньої емалі;
 • Відставанням дитини у фізичному та розумовому розвитку.

Враховуючи все сказане вище, можна з упевненістю стверджувати, що жінкам необхідно лікувати зуби до зачаття. Це сприятиме народженню здорового малюка в належний термін і допоможе уникнути проблем з його подальшим зростанням та розвитком.

Які стоматологічні проблеми слід лікувати до вагітності?

 1. Насамперед необхідно провести професійну гігієну. Це основний комплекс заходів, спрямований на зниження кількості мікробного фактора в ротовій порожнині, так як наліт-це ніщо інше як мікроорганізми та продукти їх життєдіяльності. Видалення нальоту допомагає виявити прихований карієс та вчасно його лікувати.
 2. Якщо у Вас є старі негерметичні пломби, що вимагають заміни, краще це зробити до запланованої вагітності, так як це може вимагати рентген діагностики та використання анестетиків для знеболювання. Провести зубозберігаючі операції, такі як цистекто.
 3. Якщо в порожнині рота є зуби, що вимагають видалення, особливо з хронічними осередками інфекції, що не піддаються консервативному лікуванню, краще це зробити якнайшвидше. Загострення таких процесів у період вагітності призводить до необхідності екстрених втручань, а це загрожує ускладненнями та часто необхідністю прийому антибіотиків.
 4. Якщо у Вас є проблеми з яснами, у вигляді кровоточивості та хворобливості, то це привід пройти обстеження та лікування у лікаря пародонтолога. Ви повинні розуміти, що проблеми посиляться і швидкість їхнього розвитку буде значно вищою за рахунок зміни гормонального фону в період вагітності. А мікробний фактор, який при пародонтологічних проблемах сильно виражений, негативно позначатиметься на формуванні плода.
 5. Необхідно відновити відсутні зуби, оскільки порушення пережовування їжі та нерівномірне навантаження можуть негативно позначитися на кістковій тканині та стираності сусідніх зубів жінки. Зуби пересуватимуться у бік дефекту, що може вплинути на прикус та функцію жування. А плід страждатиме від нестачі поживних речовин та мікроелементів.
 6. У період виношування жіночий організм витрачає величезну кількість кальцію, якого потребує майбутній малюк. У багатьох випадках це негативно впливає на зуби його матері. Якщо стан ротової порожнини було запущеним, пізніше ситуація може стати критичною. Мінералізація емалевого покриття – процедура дозволить наповнити його цінними речовинами, зміцнить перед виношуванням та підготує до майбутніх навантажень.

Якщо через обставини у Вас не було можливості підготуватися заздалегідь, сучасна стоматологія дозволяє абсолютно безболісно та безпечно вирішувати багато проблем навіть у період вагітності. Але сприятливим для лікування буде лише другий триместр вагітності-13-24 тиждень, він вважається найбільш безпечним. Перший триместр дуже важливий для формування життєво важливих органів дитини та плаценти. У третьому триместрі жіночий організм дуже ослаблений і чутливий до дії препаратів. Ці періоди будуть несприятливими для планового лікування проблем порожнини рота, крім гострих і невідкладних станів.

Яке лікування протипоказане під час вагітності?

 1. Будь-яке естетичне лікування. Може вимагати використання анестетиків для знеболювання.
 2. Відбілювання. Препарати містять перекис водню, який може проникати через плацентарний бар'єр плода.
 3. Імплантація. Зміна гормонального тла може призвести до дезінтеграції імплантату.
 4. Рентгенологічні обстеження небажані, лише в екстрених випадках і лише у другому триместрі вагітності.
 5. Підсаджування кісткової тканини для нарощування кістки. Зважаючи на високу імунну відповідь, прогнози таких операцій не сприятливі.

Отже, пролікувати зуби необхідно за 2-3 місяці до зачаття. Бажано, щоб стоматолога відвідали обоє батьків. Для благополучної вагітності та успішних пологів потрібно усунути всі стоматологічні порушення не тільки мамі, а й батькові майбутнього малюка.

Вже на етапі підготовки до материнства рекомендовано приймати спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси. Такі препарати насичують кісткову тканину кальцієм, фосфором, магнієм, фтором та іншими необхідними їй речовинами, роблять зуби міцними та витривалими.

Профілактичний підхід дозволить Вам насолодитися цим прекрасним періодом повною мірою та захистить Вас та Вашого майбутнього малюка від багатьох проблем!

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!