Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Від чого залежить ефективність та результат відбілювання зубів?

27 Dec 2022

Питання, яке цікавить всіх охочих відбілити зуби без шкоди для їхнього здоров'я та не шкодувати про витрачений час та засоби!

На ринку зараз представлена велика кількість систем відбілювання та засобів, які можуть використовуватися в кабінеті стоматолога або самостійно. Тому, важливо розуміти, на що потрібно звертати увагу при виборі методики відбілювання, щоб отримати хороший результат і не нашкодити зубам?

Розпочнемо по порядку.

В основі всіх систем відбілювання, протягом останніх 100 років, лежить використання перекису водню. В результаті хімічної реакції відбувається вивільнення кисню, який освітлює білкову структуру дентину зуба. Маловідомий для більшості людей факт, що колір зуба визначає саме дентин, а не емаль зуба, яка є прозорою та не піддається відбілюванню.

  1. Так ось від чого залежить ефект відбілювання - співвідношення емалі і дентину в зубах певного індивідуума, тобто від кольору. Зуби, що спочатку мають сірий відтінок, в яких прозора емаль превалює, будуть відбілюватися гірше, ніж зуби жовтого кольору, де більше співвідношення у дентину. Зазвичай стоматолог може достовірно спрогнозувати результат і в деяких випадках не рекомендувати відбілювання в силу його малоефективності.
  2. Чим вища концентрація перекису водню в препараті, тим вищий ефект відбілювання, це очевидний факт. У професійних системах відбілювання це може бути від 25-38%, в системах для домашнього відбілювання нижче 10%. У наборах для відбілювання, що продаються в аптечній мережі або салонах краси, дозволено використовувати перекис карбамід, де перекис водню буде присутній у незначних кількостях. У зубних відбілюючих пастах здебільшого використовуються абразивні речовини, які за рахунок зняття пігментацій можуть створити лише ефект освітлення.
  3. Час впливу препарату також має значення. Тому висококонцентровані системи для професійного відбілювання можуть використовуватися протягом короткого часу. Системи домашнього відбілювання, які мають низький вміст перекису водню, можуть використовуватися до 7-8 годин. Але тут ми повинні відзначити, що найактивніше відбілювання відбувається протягом перших 2-3 годин, далі реакція значно сповільнюється. Та й тривала дія на зуби реакції окиснення (pH 5, 7 і нижче) може створити високий ризик демінералізації емалі зубів.
  4. Зазвичай pH порожнини рота коливається від 6,2 до 7; демінералізація емалі виникає при зниженні рівня pH до 5, 7 та більше. Вибір «лужних» гелів, що відбілюють, допоможе запобігти демінералізації емалі, гіперчутливості зубів. Лужнє середовище забезпечує на 50 відсотків більший ефект відбілювання, ніж середовище з меншим pH за один і той же час.
  5. Активізація процесу відбілювання може відбуватися при впливі світла, з певною довжиною хвилі, лазером та теплом, тому світлодіодні лампи та капи з підігрівом використовуються у багатьох сучасних системах відбілювання. Світлодіодні лампи та лазер не мають значного впливу на результат відбілювання, а є ініціатором хімічної реакції та найчастіше є маркетинговим ходом виробників, які таким чином роблять системи відбілювання закритими. А ось тепло дійсно є найкращим каталізатором, який збільшує швидкість реакції і підвищує ефективність системи відбілювання. Важливо, що тепло має бути у безпечних межах.

Висновки: Неконтрольоване використання відбілюючих препаратів може призводити до серйозних наслідків щодо здоров'я зубів, демінералізації, стирання, гіперчутливості. При цьому, мати дуже слабкий ефект відбілювання або він взагалі може бути відсутнім. За наявності карієсу та негерметичних пломб наслідки використання систем відбілювання можуть бути катастрофічні. Ефективні системи відбілювання - це професійні системи, які дозволяють безпечно використовувати високу концентрацію перекису водню за короткий проміжок часу (близько години). Лужнє середовище та тепло дозволяють прискорити процес відбілювання та запобігти ускладненням.

У нашій клініці використовується кілька систем для професійного відбілювання. Всі вони відповідають високим вимогам безпеки та гарантують відмінний результат приїправильному індивідуальному підборі! Лікарі Студії Смайл завжди готові надати корисну інформацію та наблизити вашу мрію про сліпучу посмішку!

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!