Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Принцип «Золотого перетину»

29 Dec 2022

Золотий перетин - пропорція, яку застосовували ще давні єгиптяни під час будівництва пірамід. Щоб її отримати, потрібно розділити лінію на дві частини так, щоб довга частина співвідносилася з короткою у такій же пропорції, як вся лінія співвідноситься з довгою. Ця пропорція завжди дорівнює 1618.

Вперше закономірності співвідношення розмірів тіла людини та окремих її частин узагальнив та сформулював у 1855 р. німецький дослідник Цейзинг у своїй науковій праці «Естетичні дослідження».

Ще в VI столітті до н.е. давньогрецький філософ і математик Піфагор ввів у науковий побут поняття «золотий поділ» - пропорційний поділ відрізка на нерівні частини. Один із прикладів – пентаграма (п'ятикутна зірка). Усі діагоналі у ній ділять одне одного на відрізки, пов'язані між собою «золотою пропорцією».

Формулювання «золотий перетин» узвичаїв Леонардо да Вінчі, який проводив перетини стереометричного тіла, утвореного правильними п'ятикутниками. В епоху Відродження інтерес до золотого перетину посилився. Закономірність пов'язують з ім'ям математика та ченця Луки Пачолі. У 1509 році була видана його книга «Божественна пропорція», ймовірно з ілюстраціями да Вінчі.

До наших часів дійшла низка чисел Фібоначчі, особливість якого у тому, кожен член послідовності, починаючи з третього, дорівнює сумі двох попередніх, а відношення суміжних чисел низки наближається до золотого перерізу.

Гармонія природи зовсім невипадкова. Все, що росте і набуває будь-якої форми в живому світі нашої планети, - росте вгору або закручується по спіралі. Спіраль - приклад співвідношення у пропорціях золотого перерізу.

Відрізок розставлених рук з тулубом дорівнює зростанню людини, пальці та долоня теж підкоряються цьому закону. На гармонійній особі принцип «золота формула» також повторюється і дає загальне уявлення про ідеальні пропорції, що привертають погляд:

  • між відстанями від внутрішнього кута ока до крила носа і від крила носа до підборіддя;
  • відстань від лінії змикання губ до крил носа пропорційна відстані від лінії губ до нижчої точки підборіддя у співвідношенні 1:1,618;
  • ширина рота становить точності 1,618 ширини носа, а відстань від лінії змикання губ до крил носа ідеально пропорційна відстані від зіниці ока до крила носа.

Красива посмішка – не виняток. Тут справедливий принцип золотого перерізу - важливі не тільки білосніжні і рівні зуби, але і правильне співвідношення з пропорціями обличчя. Комп'ютерне моделювання є важливим діагностичним етапом, на якому ми створюємо посмішку, що відповідає функціональним, естетичним та емоційним потребам конкретної людини. Ліцензовані програми Exocard та 3 Shape, у створенні яких використані принципи золотого перерізу, дозволяють нам змоделювати майбутню посмішку, побачити результат ще до лікування та погодити його з пацієнтом.

Змінюючи форму зубів, висоту прикусу і положення щелеп, ми можемо досягти помітного ефекту омолодження. Разом зі зміною зубів змінюється форма обличчя. За грамотного відновлення стоматологічного здоров'я можна значно змінити зовнішній вигляд людини - там, де раніше могла б знадобитися тільки пластична хірургія.

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!