Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Колір вінірів від чого залежить і як обрати?

15 Nov 2023

Сьогодні встановлення вінірів, з метою естетичного лікування, є однією з найбільш популярних процедур в стоматології. І якщо технологія, що включає комп'ютерне моделювання на сьогоднішній момент є надійною та прогнозованою, то визначення кольору майбутньої реставрації становить певні труднощі у прийнятті рішення, як для лікаря так і для пацієнта, який звернувся за даним лікуванням. Давайте разом спробуємо розібратися у цьому важливому питанні.

Кольорова шкала відтінків зубів у стоматології включає натуральні кольори та відтінки вибілених зубів. Перша характеристика кольору – це тон. Натуральні зуби характеризуються 16 тонами, чотири на кожну групу. Ці групи поділяються за кольоровою приналежністю та включають відтінки жовтого, сірого, червоного кольору та їх поєднань. У кожній групі кольори відрізняються ступенем насиченості, це ще одна характеристика, яка має відтінки від світлого до темного.

Також ця шкала має колір зубів, яких немає у природі. Це кольори, що одержуються в результаті відбілювання професійними або домашніми методами. Випускається чотири так званих «бличі» кольору, які відрізняються своїм білим тоном. Вони найбільш популярні у пацієнтів, які кардинально хочуть змінити колір зубів. І це цілком зрозуміло, адже світліші зуби скинуть вам десяток років без будь-яких втручань пластичних хірургів.

АЛЕ! Завжди важливий баланс! У будь-якому випадку, посмішка має виглядати природньо та гармонійно, тому яскравість та прозорість це ще два показники вибору кольору майбутнього вініра. Чим менш прозорий вінір, тим менше він пропускає природний колір, тим менш натуральним виглядає. Серед стоматологів та зубних техніків є таке поняття як «Унітазні зуби». Це зуби яскраво білого кольору, які абсолютно не прозорі, абсолютно не пропускають світло, тому виглядають яскраво як побутова сантехніка ;))))) У звичайному житті такий неприродний колір буде звертати на себе увагу в першу чергу, порушуючи загальну гармонію. Такий колір виправдано використовують люди, які працюють у шоу-бізнесі або фешн індустрії, оскільки наявність камери та яскравого освітлення завжди вимагає більшого розмаїття у всьому, починаючи від макіяжу, закінчуючи посмішкою.

У деяких випадках непрозорі вініри можуть бути використані при дуже темних зубах, коли для їх перекриття потрібна низька прозорість матеріалу, якщо у пацієнта є заявка на набагато світліший відтінок кінцевої реставрації. Тому якщо ви хочете освітлити зуби, але не хочете, щоб вони сильно виділялися, вам необхідно використовувати більш прозорі природні відтінки. Тому не дивно, що найпопулярнішими відтінками за шкалою Vita є перші номери в тонах A та B натуральних кольорів.

На вибір кольору майбутньої реставрації також впливає обсяг втручання. Якщо заміні підлягає один або кілька зубів, лікар просто підбирає відтінок, що відповідає сусіднім зубам, враховуючи їх тон та прозорість. Хорошим підмогою у такій ситуації є процедура попереднього відбілювання зубів. У цьому випадку підбір кольору вініру буде проводитися з вже світлішого тону і прозорі вініри виглядатимуть дуже натурально. Якщо ж реставрації підлягають всі зуби, що знаходяться в зоні посмішки, то вибір кольору може враховувати побажання пацієнта, але в першу чергу ґрунтуватися на рекомендації лікаря. При виборі відповідного кольору стоматологи завжди звертають увагу на колір шкіри, очей та волосся пацієнта. Жінки чудово знають, що темніша помада завжди зробить їх зуби яскравішими за рахунок ілюзії контрасту. Те саме відбувається у брюнетів зі смаглявою шкірою, в їхньому випадку яскравими здаватимуться навіть не надто білі зуби і навпаки, у блондинок зі світлою шкірою та світлими очима більш гармонійно виглядатимуть світліші та прозоріші відтінки.

Щоб обрати потрібний відтінок, важливо зробити це у добре освітленому приміщенні. Переважно природнє денне світло. Якщо пацієнтка – жінка, то вибір відтінку має здійснюватися без макіяжу. Губна помада, тональний крем і самозагар створюють враження обману і не дають повного відчуття правильності прийнятого рішення.
Крім того і це загальновідомий факт, що не всі люди мають правильне кольоросприйняття. Найбільша кількість дальтоніків серед чоловіків також з віком наша гострота зору знижується. Хорошою порадою у цьому випадку є залучення до цього процесу молодих дівчат, у нашій студії цю роль виконують асистенти. Важливою перевагою нашої клініки є комп'ютерна програма сканера 3SHAPE. При знятті відбитків з щелеп, апарат точно визначає початковий колір зубів пацієнта і лікареві залишається лише узгодити колір майбутньої реставрації.

Підбиваючи підсумки можна сміливо стверджувати, що підбір кольору майбутніх реставрацій є складною процедурою, що вимагає особливої уваги. Тому обирайте професіоналів!

Пам'ятайте, що колір вашої усмішки – це те, що залишиться з вами на довгі роки!

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!