Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Цікаві факти про елайнери

26 Jul 2023

Ортодонтичні елайнери стали найпопулярнішою новинкою у світі стоматології! Елайнери – це спеціальний набір, змодельованих прозорих високоестетичних кап, що переміщають зуби маленькими відрізками.

Сьогодні хочемо Вам розповісти про цікаві факти про елайнери:

 1. Система елайнерів складається щонайменше з кількох прозорих ортодонтичних пристроїв. Кожен з елайнерів упакований окремо та має своє маркування з порядковим номером. Розпакування кожного елайнера слід проводити безпосередньо перед його першим використанням. Не розпаковуйте всі або декілька елайнерів одразу, це може спричинити втрату їх ортодонтичних властивостей і негативно вплинути на результат лікування.
 2. Елайнери слід фіксувати по одному. Не намагайтесь зафіксувати одночасно два елайнери, це може призвести до пошкодження ортодонтичного пристрою, зубної емалі та слизової оболонки порожнини рота.
 3. Елайнери слід носити щодня, не менше ніж 20-22 години на добу. У поодиноких випадках, за погодженням з лікарем, елайнери можна знімати не більше ніж на 4-5 годин поспіль. Період носіння перших елайнерів може бути дискомфортним, саме в цей період починається пересування зубів та звикання організму до стороннього тіла в ротовій порожнині. За цей час може підвищитися слиновиділення та пересихання губ. Ці відчуття є тимчасовими і тривають протягом кількох днів. Також, в деяких випадках може спостерігатися порушення дикції, яке також відбувається протягом декількох днів. Для прискорення процесу нормалізації дикції, необхідно більше розмовляти або читати для адаптації мовного апарату.
 4. Елайнери треба знімати за допомогою пальців або спеціальних гачків для зняття елайнерів, починаючи з бічних задніх зубів, обережно та послідовно знімайте елайнер по всій крайовій поверхні (праворуч, ліворуч, у фронтальній ділянці) у напрямку до протилежної сторони. Після зняття елайнера, його необхідно промити теплою водою, просушити і помістити у спеціальний пластиковий бокс для тимчасового зберігання. Ніколи не залишайте елайнер на відкритій ділянці без нагляду. Систему елайнерів слід зберігати в недосяжних для дітей та тварин місцях, при температурі не менше 5 та не більше 45 градусів.
 5. Перед кожним використанням елайнерів їх слід ретельно відчищати за допомогою теплої води та м’якої зубної щітки з невеликою кількістю зубної пасти або мила. Елайнери слід чистити щонайменше 2 рази на добу.

В процесі лікування зміна елайнерів здійснюється відповідно з графіком, який встановив Ваш лікар Обов’язково фіксуйте дати заміни елайнера на новий для контролю послідовності та дотримання термінів використання. Використані елайнери не викидайте до моменту повного закінчення лікування, тобто досягнення результату лікування.

Рекомендації щодо харчування на період носіння елайнерів:

 • Під час прийому їжі, елайнери слід знімати. Не вживайте їжу в елайнерах, це може призвести до пошкодження ортодонтичного пристрою, зубної емалі та слизової оболонки ротової порожнини.
 • Під час вживання горячих напоїв, а також напоїв, у яких містяться барвники (кава, чорний чай, соки тощо), елайнери слід знімати. Інакше це може спричинити деформацію елайнерів або вплинути на їх зовнішній вигляд (зміна кольору та прозорості).
 • Не вживайте під час носіння елайнерів жувальні гумки, льодяники або інші харчові продукти. Це може вплинути на правильну фіксацію елайнерів на зубах, а також призвести до пошкодження ортодонтичного пристрою, зубної емалі та слизової оболонки порожнини роту.
 • Під час носіння елайнерів слід обмежити куріння, оскільки це може вплинути на їх зовнішній вигляд (зміна кольору та прозорості).
 • Після прийому їжі, або після вживання гарячих напоїв, а також напоїв, в яких містяться барвники (кава, чорний чай, соки тоща) – ротову порожнину слід добре прополоскати теплою водою, при необхідності усунути залишки їжі зубною ниткою. Тільки після цього елайнери можна фіксувати на зубах знову.
 • Не знімаючи елайнери можна тільки вживати питну воду кімнатної температури.

Ви можете отримати гарну та здорову посмішку, не змінюючи звичайного способу життя. Запрошуємо Вас на консультацію до ортодонта!

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!