Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Як уникнути брекетів? Лікування ортодонтичними апаратами

22 Feb 2023

Порушення прикусу може нести не тільки естетичний дефект, а й серйозно впливати на захворювання зубів і навіть опорно-рухового апарату. Тому ортодонти звертають увагу на те, що вкрай важливо вчасно виявити патологію та розпочати лікування.

Активне формування прикусу відбувається від 6 до 12 років. Саме в цей період постійні зуби поступово змінюють молочні, тим самим формуючи зубний ряд на все життя. Але зміна зубів на верхній та нижній щелепі відбувається нерівномірно, через що можуть утворюватися щілини між зубами або, навпаки, їх надмірна скупченість та деформація.
Ортодонтичні апарати (пластинки) допомагають виправити порушення зубного ряду та скоригувати зростання щелеп. Пластинки - це, як правило, знімні конструкції для постійного або тимчасового носіння.

Показання для носіння пластинок:

  • виправлення прикусу у дітей до 13 років;
  • зміщення зубів;
  • розширення або звуження щелепи;
  • зміна положення нижньої щелепи;
  • подовження зубного ряду;
  • доповнення при лікуванні брекетами;
  • ретенційний (завершальний) період.

Деякі пластинки представлені однощелепними апаратами – такі конструкції носяться майже весь час (від 20 до 24 годин). Інші (двощелепні) носяться близько 12 годин на день, коли дитина знаходиться вдома або вночі під час сну. Ортодонтичні апарати також відрізняються залежно від мети їх призначення.

Види пластинок:

  1. Профілактичні – для нормалізації зростання зубів у дітей.
  2. Лікувальні – для виправлення прикусу можуть бути розраховані на одну або дві щелепи одночасно.
  3. Ретенційні – закріплення результатів основного лікування.

Термін носіння пластинок багато в чому залежить від своєчасного відвідування ортодонта, точного припасування, регулярного носіння апарата та його правильної експлуатації. Пластинці потрібен гігієнічний догляд (чистка 2 рази на добу), швидкий ремонт у разі поломки (погнута пластинка може доставляти дискомфорт дитині) і спеціальне місце зберігання (під час їжі пластинку потрібно класти в спеціальний контейнер).

Важливо відзначити, що спочатку при носінні апарата у дитини буде спостерігатися підвищена слинотеча, яка припиняється за декілька днів. Також можуть бути незначні дефекти мови, які з часом зникнуть. Чим більше годин (протягом доби) дитина носить пластинку, тим швидше проходить процес адаптації та зменшується загальний час, витрачений на лікування.

Подбайте про своє здоров'я та здоров'я своїх дітей! Записуйтесь на консультацію до нашого ортодонта, ми допоможемо виправити прикус і створити бездоганну посмішку!

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!