Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Які технології використовуються для збереження зубів

13 Jul 2023

Пломбування кореневих каналів зубів є невід'ємною частиною сучасного ендодонтичного лікування, покликаного рятувати зуби, які раніше були приречені на видалення. Існує кілька методів пломбування, але одним із найбільш поширених та успішних підходів є використання гарячої гуттаперчі.

Гаряча гуттаперча, термопластичний матеріал, отриманий зі смоли гуттаперчі, вже десятиліттями залишається кращим вибором в ендодонтичній практиці завдяки своїм унікальним властивостям та ефективності. Цей метод дозволяє створювати герметичну пломбу в системі складних кореневих каналів, забезпечуючи захист від повторної інфекції та зберігає зуб протягом тривалого часу.

Процедура пломбування кореневих каналів методом гарячої гуттаперчі включає наступні кроки:

  • Підготовка кореневого каналу: спочатку стоматолог-ендодонтист очищає кореневий канал від некротичної тканини та бактерій за допомогою інструментів з ендодонтичного набору.
  • Розширення кореневого каналу: потім кореневий канал розширюється за допомогою ручних та машинних інструментів, щоб створити простір для введення гарячої гутаперчі.
  • Нагрівання гутаперчі: гаряча гутаперча нагрівається з використанням спеціального інструменту, відомого як гутаперчевий нагрівач. Цей інструмент підігріває гуттаперчу до певної температури, щоб вона стала пластичною та готовою до введення.
  • Введення гутаперчі: розплавлена гаряча гутаперча вводиться в кореневий канал за допомогою спеціального пістолета. Вона заповнює весь простір у кореневому каналі, мікропросторі і дотримується контурів каналу.
  • Конденсація гуттаперчі: після введення гарячої гуттаперчі в кореневий канал вона конденсується та ущільнюється за допомогою інструментів конденсації, щоб створити щільну та герметичну пломбу.

Результати численних клінічних досліджень показують, що пломбування кореневих каналів зубів методом гарячої гуттаперчі має високу ефективність та передбачуваність.

При використанні гарячої гуттаперчі досягається краща адаптація до контурів кореневого каналу в порівнянні з іншими методами пломбування. Це дозволяє заповнити простір у кореневому каналі та забезпечити герметичність пломби на всій її протяжності. Завдяки тривимірній конденсації, гаряча гуттаперча проникає в мікронерівність кореневого каналу, покращуючи герметичність і запобігаючи реінфекції. Гаряча гуттаперча також має стабільність у часі і хорошу біосумісність з навколишніми тканинами.

Однак слід зазначити, що пломбування кореневих каналів методом гарячої гуттаперчі має деякі обмеження. По-перше, цей метод вимагає певного рівня навичок та досвіду з боку лікаря. Необхідно точно контролювати нагрівання гуттаперчі та її введення в кореневий канал, щоб уникнути пошкодження навколишніх тканин.

По-друге, деякі складнощі можуть виникнути при обробці та маніпуляції гарячою гуттаперчею. Можливі проблеми з точним визначенням робочої довжини кореневого каналу, а також із забезпеченням рівномірного нагрівання гуттаперчі без перегріву чи переплавлення. Це може вимагати додаткового навчання та практики з боку стоматолога.

Крім того, в окремих випадках, наприклад, при наявності вигнутих або кальцинованих кореневих каналів, пломбування методом гарячої гуттаперчі може бути складнішим і вимагати додаткових технічних навичок. У таких ситуаціях може знадобитися застосування додаткових інструментів та методів для досягнення оптимального результату.

Незважаючи на деякі обмеження, пломбування кореневих каналів методом гарячої гуттаперчі залишається ефективним підходом в ендодонтичній практиці. Правильне застосування цього методу, дотримання техніки та навчання стоматологів-ендодонтистів дозволяють досягти високих результатів та покращити прогнози лікування.

У Студії Смайл цей метод успішно використовується протягом багатьох років, цим займаються фахівці-ендодонтисти, які проходили відповідне навчання та мають досвід роботи з даною технологією навіть у найскладніших клінічних випадках. Це дає нам повну впевненість у ефективності та передбачуваності даного методу лікування. Якщо Вас турбує зуб, Ви сумніваєтеся в необхідності видалення зуба, попереднє ендодонтичне лікування було не вдале, отримайте консультацію у наших фахівців. Завжди раді допомогти!

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!