Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Пломбування зубів: види сучасних пломб

20 Jan 2023

Основу зуба складають мінеральні речовини, які забезпечують їх високу міцність і попереджують передчасне руйнування. Але через недостатню гігієну порожнини рота або інших патологічних процесів зуби можуть уражатися карієсом.

Лікування каріозних зубів складається з кількох етапів, завершальним етапом є пломбування.

За призначенням пломбувальний матеріал поділяють на 2 групи:

  1. Тимчасові пломби. Назва виду говорить сама за себе. Такі пломби інакше називають діагностичними. Вони призначені для тимчасового усунення дефекту, тому характеризуються невисокою міцністю та малим терміном експлуатації. Тимчасові пломби нерідко застосовуються для діагностики захворювання чи певних етапах лікування. Наприклад, якщо лікар чистить канали, то використовує тимчасовий матеріал. У разі відсутності болю та припухлості через кілька днів його замінюють на постійний.
  2. Постійні пломби. Матеріали, які використовуються для постійного пломбування, відрізняються міцністю. Їх встановлюють на тривалий період. Процес лікування вимагає дотримання правил, тому займає більше часу, порівняно з використанням тимчасових пломб. Застосовувати постійні матеріали можна відразу. Головна їх функція – герметичне закупорювання порожнини зуба та захист від шкідливих мікроорганізмів. За дотримання гігієни рота каріозний процес припиняється.

Видів пломб постійного призначення багато. Деякі з них сьогодні практично не застосовуються в стоматології, інші удосконалюються вченими, що відкриває нові горизонти у лікувальній практиці. Перевагу тому чи іншому матеріалу слід віддати, враховуючи розмір та місцезнаходження зуба у порожнині.

Металеві пломби (амальгами). Засновані на металевих сплавах. До складу входить ртуть, що надає токсичну дію на організм. Тому практично не використовуються у сучасній практиці. Амальгамні пломби також містять:

  • срібло – відповідає за міцність, має антисептичну дію;
  • олово – забезпечує затвердіння;
  • мідь – гарантує гарне прилягання до зуба.

Амальгами не ставлять на центральні різці та ікла. Протипоказані вони пацієнтам, які мають у порожнині рота конструкції з металу.

Цементна пломба. Сучасні цементні суміші поділяються на: склоіономірні, виготовлені на базі кремнієвого кварцу, та фосфатні (цинк-фосфатні), в яких основним компонентом є оксид цинку. Останні використовуються у стоматології давно. Їх механічні та естетичні властивості не дуже високі і тому можуть використовуватися в дуже обмежених ситуаціях. Позитивною якістю, що пояснює їх тривалу присутність, є - низька вартість.

Наступним поколінням сучасних цементів є склоіономірні цементи. За рахунок сполук фтору, вони зміцнюють мінеральну структуру зуба і мають високі антикаріозні властивості. Завдяки цьому вони набули широкого поширення в дитячій стоматології. У дорослій стоматології також можуть використовуватися для закриття каріозних порожнин та фіксації мостів та коронок.

Фотополімерні пломби. Фотополімерна пломба вважається найбільш якісною, довгостроковою та естетичною. Світлові композити є останнім поколінням матеріалів, які забезпечують відмінний результат. Випускаються у вигляді пасти, що застигає під впливом ультрафіолетового випромінювання від спеціальної лампи. Наносяться шарами (близько 2 мм), що дозволяє максимально точно відтворити форму зуба.

Інші переваги матеріалу:

  • широкий вибір відтінків – дозволяє підібрати необхідний колір, що робить пломбу непомітною для оточуючих;
  • міцність;
  • застосовується для реставрації передніх та бічних зубів;
  • найбільш високі естетичні властивості.

Фотополімерні пломби вважаються сучасним матеріалом для пломбування препарованих порожнин зуба.

Лікарі «Стоматологічної студії Смайл» мають повний арсенал засобів для пломбування зубів. Ми використовуємо сучасні композитні склоіномірні матеріали відомих стоматологічних брендів німецького та японського походження вже понад 15 років. Чітке дотримання технології та правильний підбір матеріалу для конкретної клінічної ситуації дозволяє отримувати довгостроковий та гарантований результат.

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!