Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Чому важливо після видалення зубів якнайшвидше їх відновлювати?

22 Mar 2023

Причин кілька, але вони значні. По-перше, видалення навіть одного зуба порушує передачу адекватного жувального тиску на всю зубо-щелепну систему. Перерва цілісного ланцюжка жувального апарату, викликає пересування сусідніх і антагонуючих зубів у бік дефекту.

Таким чином, наш організм намагається заповнити втрату. Нахили та висування зубів, з плином часу, створюють блоки для вільного руху нижньої щелепи, що може призвести до перевантаження інших зубів, одностороннього типу жування і навіть проблем із скронево-нижньощелепним суглобом. Швидкість цих змін у молодому віці завжди більш виражена.
Наступна причина - це атрофія кісткової тканини, яка стрімко відбувається відразу після видалення зуба. Як будь-який орган або тканина, що не функціонує, кістка не отримує належного навантаження і живлення, в результаті чого зменшується в обсягах, тобто атрофується. І чим більше минає часу з моменту видалення зуба, тим більш виражена атрофія кістки. Тому пізнє відновлення таких ділянок за допомогою імплантатів становить великі складнощі і вимагає додаткових операцій з підсадки кісткової тканини, оскільки обсяг і якість кістки має величезне значення в успіху імплантації. Очевидно, і те, що відсутній зуб, особливого в зоні посмішки, це велика естетична проблема, яка в більшості випадків вимагає термінового вирішення.

У зв'язку з цим метод негайної імплантації, який дозволяє видалити проблемний зуб і в його лунку встановити імплантат і коронку в одне відвідування, має явні переваги для пацієнтів:

  • об'єднує два хірургічні етапи в один, що дозволяє уникнути повторних етапів оперативного втручання та мати один післяопераційний період;
  • скорочує час реабілітації. При традиційному методі після видалення зуба необхідно почекати 2-3 місяці відновлення кістки на нижній щелепі і 3-4 на верхній щелепі, для подальшої установки імплантату;
  • зберігає повний обсяг кісткової тканини, тому що відразу заміщає зуб імплантатом і таким чином запобігає її подальшій реструктуризації та атрофії;
  • за певних умов дозволяє відразу ж поставити коронку на імплантат (негайне навантаження). В результаті пацієнт приходить до клініки з проблемним зубом, а йде з новим, красивим та функціональним.

Проведення цього методу потребує високої спеціалізації хірурга, відповідного матеріально-технічного забезпечення та ретельної діагностики. Одним із важливих етапів є атравматичне видалення зуба. Для цього використовуються спеціальні інструменти, п'єзоелектричні насадки та пристрої. Імплантат повинен бути встановлений в єдине правильне положення для отримання гарного естетичного результату, але при цьому мати хорошу стабільність після установки. Комп'ютерне моделювання дозволяє заздалегідь спланувати таку операцію та отримати прогнозований результат.

Отже, умовами для успішного проведення негайної імплантації є:

  • атравматичне видалення зуба, для того щоб максимально зберегти кісткову тканину, в яку буде встановлюватися імплантат;
  • достатня кількість та якість кісткової тканини, для того, щоб була хороша первинна стабільність імплантату;
  • відсутність запального процесу навколо зуба, що видаляється, що може впливати на загоєння тканин навколо встановленого імплантату;
  • захворювання ясен у стадії ремісії, коли в порожнині рота відсутня агресивна флора, яка може спричинити запалення в зоні проведеної операції.
  • щільний біотип ясен, це умовно товщина слизової оболонки навколо проблемного зуба, тип якої може визначити тільки лікар.

Правильно визначити можливість та можливу результативність використання цього методу заміщення проблемних зубів допоможуть лікарі нашої клініки. Звертайтесь за консультацією, завжди раді допомогти!

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!