Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Врятувати, не можна зруйнувати!

26 Apr 2023

Апіко (апікальна мікрохірургія, резекція верхівки кореня) - це операція, яка проводиться під мікроскопом і дозволяє зберегти та вилікувати зуб від "кісти". Давайте розберемося, в яких випадках цей метод лікування застосовується і що собою представляє!

Хронічний апікальний періодонтит – запальний процес, який є ускладненням карієсів, виходить за межі верхівки зуба, в періодонт. Це одна з найпоширеніших патологій, з якою приходить кожен третій пацієнт віком від 20 до 60 років у стоматологічну клініку.

Причини розвитку хронічного апікального періодонтиту:

 • проникнення бактерій з каріозної порожнини в періодонт;
 • гострі та хронічні травми зубів;
 • неякісна коренева пломба;
 • виведення за верхівку зуба сторонніх тіл.

Симптоми апікального періодонтиту:

 • періодична ниючий біль у зубі;
 • біль при накушуванні;
 • почуття розпирання в зубі;
 • припухлість ясен навколо зуба;
 • потемніння зуба;
 • неприємний запах з рота;
 • поява нориці на яснах.

Іноді хронічний апікальний періодонтит протікає безсимптомно та виявляють його лише за рентгенівського обстеження сусідніх зубів.

Для лікування такого зуба необхідно максимально очистити кореневий канал від інфекції. Для цього застосовують механічні роторні інструменти, розчини антисептиків на основі сполук хлору, препарати кальцію та йодоформу. Але щоб очистити весь кореневий канал зуба, його потрібно пройти до верхівки (апекса). На жаль, не завжди можлива така тактика і єдиним способом збереження зуба є апікальна хірургія.

У яких випадках показано апікальну хірургію?

 • якщо корінь зуба сильно вигнутий;
 • роздвоєний в області верхівки;
 • у ньому знаходиться уламок інструменту, який неможливо витягти;
 • пломбувальний матеріал виведено за верхівку кореня зуба;
 • якщо попереднє консервативне лікування не дало результату;
 • зуб із запаленням покритий коронкою;
 • культьова вкладка або штифт у зубі.

Більшість лікарів запропонують видалити зуб у багатьох цих випадках! Ми ж пропонуємо апікальну мікрохірургію, як один із методів збереження зуба.

У чому сенс операції АПІКО?

Лікар створить доступ через ясна поруч із зубом і під контролем мікроскопа знайде та вилікує хворий корінь. Для цього лікування не потрібно свердлити зуб, знімати коронку, вкладку, пломбу та взагалі чіпати Ваш зуб. Комп'ютерна 3Д томографія дозволяє точно розрахувати найкоротший шлях до кісти. Пошкоджена частина кореня і запальний процес виймається. Корінь прочищається з ультразвуком та пломбується. Все це призводить до швидкого загоєння запалення.

Чи можна полікувати зуб та уникнути операції?

Так звичайно! У разі запаленого нерва або погано проведеного лікування канали потрібно прочистити і це вилікує Ваш зуб. Якщо раніше вже проводилося якісне ендодонтичне лікування (пломбування каналів), але результату не було досягнуто, то АПІКО буде правильною процедурою.

Якщо лікар прибере пошкоджену частину кореня, то чи не буде зуб хитатись?

Ваш зуб стане коротшим на 2-3мм, це близько 10% його загальної довжини, але це не вплине на його стійкість. Ви зможете їм жувати так само, як і іншими зубами.

Скільки проживе зуб після операції?

У разі успішного результату операції (а це 93-95% за нашою статистикою) Ваш зуб проживе стільки ж, скільки й інші здорові зуби. На жаль, у 5-7% випадків мікрооперація не допоможе і зуб доведеться видалити.

У якому разі операція може бути невдалою?

У запущеному випадку, коли бактерій в корені дуже багато, операція не зможе врятувати зуб.

Скільки часу забере операція?

У середньому 1 годину. Нам знадобиться приблизно півгодини до операції і після операції, щоб перевірити ваше самопочуття, дати рекомендації. Ми радимо вам не сідати за кермо одразу після операції.

Чи може стан здоров'я вплинути на результат?

Операцію АПІКО не можна проводити при артеріальному тиску вище 140 на 95, при генетичних порушеннях зсідання крові, серйозних проблемах з наднирковими залозами та щитовидною залозою, високому рівні глюкози в крові. Повідомте лікарю всі подробиці про ліки, які ви приймаєте, у тому числі препарати, що розріджують кров, біфосфанат при остеопорозі, гормони щитовидної залози та ліки від тиску, а також якщо Ви вагітні або годуєте грудьми.

Апікальна мікрохірургія – це ефективний альтернативний метод лікування, який дозволяє зберегти Ваш природний зубний ряд та променисту посмішку з мінімальним хірургічним втручанням!

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!