Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

«Спляча стоматологія». З чого все починалося?

07 Feb 2023

Іноді здається, що страх перед стоматологами ми вбираємо з молоком матері, через яке передається пам'ять про лікування зубів без анестезії, лікарів, не обтяжених зайвою ввічливістю чи терпінням. Однак часи нарешті змінилися… але шлях цей був непростим!

З найдавніших часів люди замислювалися про те, як полегшити біль. Методи використовувалися досить небезпечні. Так, у Стародавній Греції як знеболювання використовували корінь мандрагори – отруйної рослини, яка здатна викликати галюцинації та тяжкі отруєння, аж до летального результату. Більш безпечним було застосування "сонних губок". Морські губки просочувалися соком одурманюючих рослин і підпалювалися. Вдихання парів присипляло хворих.

У Стародавньому Єгипті для знеболювання користувалися цикутою. На жаль, після такої анестезії до операції доживали мало хто. Ефективнішим за інших був давньоіндійський метод знеболювання. Під рукою у шаманів завжди був чудовий засіб – листя коки, що містить кокаїн. Знахарі жували чарівне листя і спльовували на поранених воїнів. Слина, просочена кокаїном, приносила полегшення страждань, а шамани впадали в наркотичний транс і краще розуміли вказівки богів.

Користувалися наркотиками з метою знеболювання та китайські цілителі. Кокі, щоправда, у Піднебесній не знайти, а ось з коноплею жодних проблем не було. Тому знеболювальну дію марихуани зазнало не одне покоління пацієнтів місцевих знахарів.

У середньовічній Європі способи знеболювання теж не відрізнялися гуманністю. Наприклад, перед операцією хворого нерідко просто били по голові киянкою, аби той знепритомнів. Цей спосіб вимагав від «анестезіолога» чималої вправності – потрібно було розрахувати удар так, щоб пацієнт втратив свідомість, але не життя. Кровопускання теж було досить популярним у лікарів. Хворому проводили кровопускання і чекали, поки він знепритомніє.

Чимало пацієнтів встигли застати радянську стоматологію. Особливо яскраві враження залишилися у тих, хто лікував зуби, будучи дитиною. Багато хто досі пам'ятає, як їх тримали в чотири руки під час лікування. Лікування дорослих було нітрохи не краще. Головним знеболюючим засобом було слово "Потерпи!". Саме глибоко укорінене переконання, що стоматологія – це завжди біль, і змушує людей роками уникати стоматологів.

На сьогоднішній день “спляча” стоматологія стає дедалі популярнішою серед пацієнтів. Хочемо нагадати, що седація – медикаментозно викликаний спокій і байдужість до навколишнього світу. За рахунок такого заспокоєння пацієнт засинає, але у потрібний момент (за командою лікаря) може виконати прості дії (відкрити рот, повернути голову), усі рефлекси пацієнта (кашльовий, ковтальний) збережені.

При цьому весь час лікар-анестезіолог спостерігає за станом пацієнта як за клінічними ознаками, так і за допомогою об'єктивних даних. На екрані монітора відображаються: частота пульсу, ритм, артеріальний тиск, вміст кисню в периферичній крові. І це мінімальний набір показників.

При цьому дуже важливо, щоб умови для проведення такого лікування відповідали певним стандартам, підтвердженим ліцензією Міністерства охорони здоров'я України: операційна, оснащена сучасною анестезіологічною апаратурою, висока кваліфікація лікарів анестезіологів та стоматологів, злагоджена робота команди.

Стоматологічна Студія Смайл займається «сплячою стоматологією» вже понад 10 років. У команді працює 3 досвідчені лікарі анестезіолога. Наша операційна пристосована для проведення стоматологічних втручань будь-якої складності та протяжності. Ми маємо Ліцензію на проведення такого виду медичної діяльності АЕ № 283090.

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!