Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Вініри, що ми знаємо про них?

06 Jan 2023

Вініри (дослівний переклад з латини – «шкаралупка») є керамічною пластинкою товщиною від 0,3 мм яка фіксується на вестибулярну (губну) поверхню зуба.

У 1928р. каліфорнійський стоматолог Чарльз Пінкус придумав, як зробити ідеальною посмішку під час зйомок акторів Голлівуду крупним планом. За допомогою порошку, що використовується при протезуванні зубів, він прикріплював на видиму частину зубів керамічні пластинки, які стали називати вінірами. Вони встановлювалися лише на короткий період зйомок, адже через недосконалість технології вони трималися на зубах дуже не міцно. Але свою місію вініри виконали: після винаходу Пінкуса і узвичаївся термін «голлівудська посмішка».

Майже п'ятдесят років вініри використовували виключно у кіноіндустрії. Все змінилося на початку 1980-х років, коли з'явилася можливість фіксувати вініри у надійний спосіб і на тривалі терміни. «Голлівудська посмішка» зробила крок зі знімальних павільйонів у повсякденне життя, і почалася ера естетичної стоматології. Сьогодні, з використанням сучасних фіксуючих цементів, матеріалів та протоколів встановлення керамічних вінірів, їх термін служби в середньому становить близько 10 років.

Реалістичний зовнішній вигляд – одна з причин дедалі більшої популярності вінірів. Наприклад, порцеляна - це різновид кераміки, що має багато подібностей з природним покриттям зубів - емаллю. Тому фарфорові вініри виглядають дуже природньо. Встановивши вініри, Ви можете не хвилюватися про потемніння зубів через каву, чай або вино, адже матеріал, з якого вони зроблені, стійкий до утворення плям і нальоту.

Серед переваг варто згадати і простоту встановлення. Порівняно з коронкою, наприклад, перед встановленням фарфорового вініру не потрібно тривалої та масштабної обробки зубних тканин. А відтінок вініра можна підібрати таким чином, щоб темні від природи зуби стали виглядати світлішими.

Вініри успішно застосовуються в естетичній стоматології для виправлення форми зубів, маскування пігментних плям та міжзубних щілин (проміжків). Звичайно, перед встановленням вінірів необхідно вирішити проблеми зі здоров'ям зубів: наприклад, карієс або хвороби ясен, захворювання періо-і пародонту, а також прикусу.

Вініри спочатку робили лише з порцеляни, зараз їх виготовляють із різних матеріалів:

  • керамічні вініри найестетичніші та близькі за фізичними властивостями до тканин емалі бувають двох видів полевошпатна кераміка та дисилікат літієва склокераміка;
  • польовошпатні (рефраторні) вважаються найдорожчими у виробництві, оскільки робляться виключно руками високоспеціалізованих техніків-художників, вони надтонкі та крихкі при транспортуванні, але після фіксації набирають міцність;
  • дисиликат літієві простіші у виготовленні, частково фрезеруються і далі наноситься частина руками, міцніші при транспортуванні, але менш барвисті;
  • цирконієві вініри більш міцні ніж керамічні, але програють у плані естетики;
  • композитні вініри економічніші, але мають короткий термін служби.

Встановлення вінірів – це лікувально-естетична процедура. Вона більш дбайлива, ніж установка коронок, адже зуб обробляється мінімально (малоінвазивно). Лікар зацікавлений у тому, щоб залишити якомога більшу кількість здорової емалі, але при цьому прибрати уражені тканини і перекрити пломбувальний матеріал, якщо такий  є (каріозні процеси під вінірами залишати не можна). Щоб не видаляти зайві тканини, ми проводимо попередню діагностику – робимо на моделях щелеп пацієнта форму зубів, яка відновить функціональні та естетичні проблеми пацієнта.

Перш ніж прийняти рішення, ми створюємо комп'ютерну модель майбутньої усмішки з урахуванням попередньої діагностики на моделях. Цю модель можна коригувати залежно від побажань пацієнта. На фотографії пацієнт може побачити зміни, що з ним відбудуться внаслідок лікування. Тому результат лікування завжди прогнозований.

Після узгодження всіх питань ми приступаємо до роботи із зубами. Пацієнт ніколи не йде з нашої студії без тимчасової конструкції, відразу після зняття необхідних тканин зубів під вініри ми виготовляємо точну копію майбутньої роботи з пластмаси. Надалі, протягом 10 робочих днів, у зуботехнічній лабораторії, з використанням новітніх сканерів, преса та іншого сучасного обладнання виготовляються вініри.

Дуже важливе місце у постановці вінірів у нашій студії ми приділяємо протоколу фіксації. Термін служби вінірів залежить від правильності установки конструкції. На фінішній межі ми робимо оцінку нашої роботи з пацієнтом на фотографіях до і після. Головною умовою гарної «голлівудської» посмішки буде гарна гігієна ротової порожнини.

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!