Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Здоров'я ротової порожнини у дітей

23 May 2023

Навчання дитини правильній гігієні ротової порожнини з ранніх років – це інвестиції в її здоров'я, які будуть приносити дивіденди протягом всього її життя. Почати можна з того, щоб подавати дитині приклад.

Добре доглядайте за своїми власними зубами, і ви дасте їй зрозуміти, що гігієна ротової порожнини - це щось дуже цінне. Усе, що робить догляд за зубами веселим, наприклад, чищення зубів разом із дитиною або якщо ви дозволите їй самостійно вибрати зубну щітку, спонукає дитину правильно доглядати за зубами.

Коли починати чистити зуби дитині?

Почнемо з перших місяців життя малюка. Багато мам вважають, що нічого не потрібно робити, поки дитина перебуває на грудному вигодовуванні. Але саме, часте і тривале перебування молока, або їжі в роті провокує появу карієсу.

Для дбайливого очищення від нальоту, можна використовувати спеціальні напальчники з силіконовими щетинками. Така щіточка не тільки очищає, але і масажує ясна, що особливо важливо у прорізуванні.

Як вибрати зубну пасту та щітку дитині?

Перше, на що слід звернути увагу при виборі засобів для догляду – це вік малюка. Всі пасти та щітки марковані відповідно вікової категорії:

  • від 0 до 3 років;
  • від 3 до 6 років;
  • 7 років і старше.

У дитячих пастах до 3-х років не міститься фтор, тому вони безпечні при ковтанні дитиною, яка ще не вміє спльовувати або полоскати рота. У пастах для старших дітей вже доданий фтор, щоб мінералізувати зуби. Безпечний вміст речовини в пасті – 500 ppmF. Для повноцінної чистки, пасти потрібно зовсім небагато – менше горошини.

Зубні щітки 0-3 років, найчастіше виготовлені з силіконовими щетинками, або з дуже м’якою ниткою. У віці від 3-х років вже можна обирати більш різноманітні щітки з м’якою щетиною, робоча голівка повинна бути невеликого розміру, покриваючи 2 зуба дитини.

Починаючи з 7-ми років можна використовувати звичайні щітки. Багато сучасних щіток виробляються з зручною рукояткою та у яскравому дизайні, щоб процес гігієни для дитини був ефективним та цікавим.

Корисні поради:

  • привчіть дитину полоскати рота після прийому їжі в середині дня. Необхідність такої процедури пов’язана з мікроорганізмами, які харчуються залишками їжі на зубах;
  • виключіть з раціону карамельні та інші цукерки, які «налипають» на зуби та провокують розмноження мікроорганізмів, які в свою чергу, сприяють розвитку карієсу;
  • щоб дитина могла з гордістю посміхатися та була здоровою, в щоденному раціоні повинні бути присутніми фрукти та овочі, молочні та м’ясні продукти;
  • для правильного розвитку щелеп, дітям важливо давати гризти щось тверде: яблуко, моркву, горіхи.

Коли пора до стоматолога?

Дитячий стоматолог розповість та покаже, як потрібно доглядати за порожниною рота малюка. Перший огляд необхідно проводити після появи перших зубів, це найкращий час для адаптації маленького пацієнта в кріслі, знайомства з лікарем в ігровій формі.

Крім карієсу, важливо спостерігати за правильним ростом щелеп та зубів, тому в 5-6 років необхідно відвідати дитячого ортодонта та перевірити прикус малюка.

Ще одним важливим моментом, є своєчасна профілактика карієсу на постійних зубах. З 6-ти років у дитини з’являються перші постійні моляри – шості зуби. У них немає молочних попередників і важливо не пропустити момент їх появи. У цих зубів міцні стінки, але жувальна поверхня дуже слабка, тому ми рекомендуємо проводити герметизацію – запечатування речовиною, яка містить фтор та захищає від скупчення їжі та бактерій в поглибленнях зуба.

У стоматологічній студії Smile працюють досвідчені дитячі стоматологи. Ми пропонуємо сучасне обладнання, а також бережний підхід у лікуванні Ваших діток!

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!