Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Як правильно чистити зуби з брекетами?

12 Jul 2024

Чому важливо правильно доглядати за брекетами? Звикання до брекетів – складний процес. Одразу після встановлення виникає дискомфорт, тиск.

Брекети встановлюють після повної санації, зміцнення емалі для запобігання розвитку карієсу. Але брекет-система має складну конструкцію, багато важкодоступних ділянок, на яких накопичуються залишки їжі. За відсутності правильного та регулярного гігієнічного догляду, ймовірність появи карієсу та інших стоматологічних захворювань дуже висока.

Чому потрібно використовувати додаткові засоби для гігієни рота з брекетами?

Тут все просто: елементи ортодонтичної конструкції створюють додаткові місця для скупчення залишків їжі та зубного нальоту – під дугою та навколо брекетів. Щоб уникнути потенційних проблем та захворювань під час носіння брекетів, наші стоматологи рекомендують пацієнтам використовувати додаткові засоби гігієни, які дозволяють:

  • зручно та якісно видаляти залишки їжі та наліт;
  • звести до мінімуму можливість пошкодження брекетів під час домашньої гігієни.

Як доглядати за брекетами та зубами в процесі лікування

Для повноцінного догляду за зубами необхідно використовувати щітку, флос та/або іригатор, ополіскувач. З брекетами Вам необхідно використовувати ці ж предмети гігієни. Відмінність у тому, що звичну зубну щітку необхідно буде замінити на ортодонтичну та використовувати спеціальні йоржики. Також з брекетами не зручно користуватися флоссом, але можливо.

Зубна щітка для брекетів

Зубні щітки для брекетів бувають двох видів: V-подібні та монопучкові.

V-подібна щітка для брекетів має спеціальну виїмку на головці, щоб забезпечити якісне видалення нальоту та залишків їжі із замків, дуги та брекетів. Розмір головки такої щітки до 3 мм. Механіка чищення зубів за допомогою V-подібної щітки така сама, як і звичайною щіткою до встановлення брекетів: потрібно по черзі очистити зовнішні та внутрішні частини зубів, а також жувальні поверхні. Щоб не травмувати ясна під час чищення, можна використовувати щітку з м'якою щетиною.

Монопучкова щітка для брекетів має вигнутий накінечник та пучок щетинок. Завдяки розміру головки, така щітка для чищення зубів з брекетами дозволяє очистити поверхню зубів поруч із яснами, простір навколо брекетів і самі замочки не травмуючи ясна.

Йоржики для брекетів

Йоржики - зручний та безпечний засіб для гігієни з брекетами. Вони мають маленьку голівку з невеликими щетинками, тому легко заходять під дугу і видаляють наліт та мікрочастинки їжі у важкодоступних місцях на жувальних зубах. Насадки на йоржики для брекетів бувають різні за розміром. Більш того, виробники роблять насадки знімними або незнімними.

Іригатор

Іригатор – спеціальний прилад, який очищує зуби та міжзубні проміжки за допомогою струменя води під сильним тиском.

Головні переваги іригатора:

  • дозволяє очистити важкодоступні місця, з якими не справляється зубна ортодонтична щітка для брекетів та йоржик; 
  • повністю безпечний процес видалення нальоту та їжі. Не призводить до механічних травм емалі, ясен та брекетів.

Загалом ми рекомендуємо використовувати іригатор не тільки в процесі носіння брекетів, але і без них.

Флосс (зубна нитка)

Флосс (зубну нитку) можна використовувати з або замість іригатора. Це, мабуть, найскладніший етап особистої гігієни, необхідно ретельно очистити усі зубні проміжки під дугою брекетів. Щоб спростити очищення зубних проміжків, можна використовувати суперфлосс який, на відміну від звичайного, більш зносостійкий, має пористу структуру і загострений кінчик для спрощення його введення під ортодонтичну систему.

Чи можна чистити зуби з брекетами звичайною щіткою?

Можна використовувати і механічну, і електричну зубну щітку. При цьому, ми рекомендуємо використовувати щітки з м'якими або середніми щетинками, щоб:

  • не пошкодити брекет-систему та м'які тканини;
  • краще очищувати міжзубні проміжки.

Отже, якщо Ви носите брекет-систему, необхідно:

  • чистити зуби вранці та ввечері, а також після кожного прийому їжі;
  • проводити очищення ретельно, робити це перед дзеркалом, вичищати брекет-систему та зуби з усіх боків; 
  • особливу увагу приділяйте важкодоступним ділянкам ротової порожнини. Чистити зуби тепер потрібно довше, ніж стандартно. 
  • якщо сталося так, що після їжі немає можливості почистити зуби, то хоч би скористайтеся ополіскувачем. Ретельно прополощіть ротову порожнину протягом 1-2 хвилин.

Правильний догляд допоможе уникнути захворювань та запалень ротової порожнини. Наслідки неправильного догляду за брекетами:

  • довкола конструкції утворюється наліт, у якому розмножуються патогенні мікроорганізми – на емалі з'являються білі плями;
  • ясна запалюються, набрякають, кровоточать;
  • при інфекційному, запальному процесі неможливо своєчасно провести корекцію положення брекетів,
  • збільшується тривалість ортодонтичного лікування.

Після встановлення брекет-системи наші лікарі обов'язково навчать Вас правильному догляду за брекетами! Але також важливо пам'ятати, що крім щоденного догляду за зубами та брекетами необхідно проводити обов'язкову професійну гігієну ротової порожнини мінімум раз на 2-3 місяці. Це значно збільшить шанс збереження Ваших зубів у чудовому стані та ідеально рівна, здорова та красива посмішка буде тішити Вас своєю ідеальністю!

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!