Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Стоматит у дитини, як його розпізнати та що робити?

28 Mar 2024

Спочатку розбиремось що таке стоматит - це запальний процесс слизової оболонки рота, який характеризується появою округлих язвочок на слизовій щок, ясен та язика.

Що ж робити, якщо Ви побачили у роті дитини язвочку?

  • По-перше, записатись на прийом до лікаря - стоматолога або педіатра, бо лікування самотужки може зпричинити погіршенню стану дитини;
  • Забезпечити "м’яку" дієту, це означає тимчасово прибрати з раціону дитини їжу, яка може подразнювати та травмувати (тобто заважати регенєраціі) запалену слизову рота, а саме: солодкі, солоні, кислі, гострі, жорсткі чи тверді продукти.
  • Покращення гігієни порожнини рота дитини, тобто полоскати рот після кожного прийому їжі, чистити зуби двічі на день (після сніданку та на ніч), використовувати дитячий ополіскувач (якщо дозволяє вік дитини).

Діти до 5х років хворіють переважно на афтозний стоматит бо дитина пізнає світ через рот, тобто куштує усе на смак, тому його прояви - це болісні виразки (язвочки) на язику,  яснах або слизовій щок спричинені травматичними та не достатньо чистими предметами у роті. Виглядають як округла рана з яскравими червоними краями.

Кандидозний стоматит з’являється через низький імунітет (частіше після антибіотикотерапіі) та викликається грибком роду Candida. Слизова оболонка покривається білим нальотом під яким ховаються болісні ерозії.

Вірусний або Герпесний стоматит характеризується бульбашками на слизовій порожнини рота, які, після того як лопаються, залишають болісні ерозії. Дитина може стати дратівливою та млявою.

Бактеріальний стоматит викликається Стрептококом або стафілококом. Характеризується підвищеною температурою тіла, загальною слабкістю, слизова оболонка рота яскраво червона, виразки зливаються у болісні плями.

Своєчасне лікування допоможе вам запобігти погіршенню стану дитини та покращить якість життя.

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!