Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Видалення зубів мудрості, чи потрібно?

20 May 2024

92% дорослого населення мають зуби «мудрості» і дуже часто вони приносять багато дискомфорту під час росту, можуть призвести до запалення ясен і навіть підвищення температури тіла.

У наших предків зуби «мудрості» були дуже важливими, вони допомагали пережовувати тверду їжу, наприклад, сире м'ясо, кору дерев… У процесі еволюції будова черепа змінилася і на сьогоднішній день, зуби «мудрості» вважаються рудиментом – частиною тіла, яка в процесі еволюції стала непотрібною.

Що таке зуб «мудрості»?

Анатомічно зуб «мудрості» – це третій, останній моляр на верхній та нижній щелепі. Інакше його ще називають «вісімкою», оскільки він за рахунком від різця є восьмим. В нормі у кожної людини прорізуються чотири зуби мудрості у віці 18-24 років, але бувають винятки, коли їх поява сильно затримується або не відбувається зовсім.

Якими бувають зуби «мудрості»?

Залежно від положення їх можна класифікувати на 4 види:

  1. Зуби «мудрості» у нормальному положенні: зуби прорізалися і знаходяться у прикусі та функціонують.
  2. Дистоповані: зуб розташований поза зоною прикусу та неправильно щодо всього зубного ряду. Вони можуть рости у бік язика чи щоки або навіть паралельно ясен. Це деформує зубний ряд, змушує інші зуби змінювати своє положення, що провокує деформацію прикусу, розвиток карієсу та інші проблеми.
  3. Ретиновані: так називають вісімки, які не здатні повністю прорізатися через те, що їх повністю або частково закривають навколишні тканини або кістка. Часто такі зуби частково прикриває капюшон з тканин ясен, де накопичуються частинки їжі. Це провокує запалення, нагноєння та карієс.

Тож чи варто видаляти зуби «мудрості»?

Остаточне рішення, чи потрібно видаляти зуб «мудрості», приймає стоматолог-хірург на підставі рентгенівських знімків та обстежень.

Існує кілька явних показань для видалення таких зубів:

  • зміщення зубного ряду. Вісімки можуть чинити тиск на сусідні зуби, порушувати прикус, утворювати скупченість – така людина стає пацієнтом стоматолога-ортодонта, і їй необхідно виправляти прикус за допомогою ортодонтичних систем;
  • перед ортодонтичним лікуванням. Практично всі ортодонти при підготовці до лікування рекомендують видалити зуби «мудрості», таким чином можна скоротити термін виправлення прикусу і застерегти пацієнта від зміщення зубного ряду;
  • неправильне анатомічне становище. Дистопований зуб утворює травматичні вузли, що викликають проблеми з м'язово-суглобовим жувальним апаратом;
  • больовий синдром. Прорізування зуба мудрості може викликати головний та вушний біль, високу температуру та слабкість;
  • поява карієсу. Зуби «мудрості» розташовані досить далеко, через що їх непросто очистити від залишків їжі та нальоту, що призводить до утворення карієсу, який може утворитися і на сусідніх зубах.

У деяких випадках зуби «мудрості» ростуть нормально і мають місце для повного прорізування, здорові та не впливають на сусідні зуби, тоді ймовірність, що їх доведеться видаляти, дуже мала.

Якщо Вам потрібно видалити зуби «мудрості», то в стоматологічній студії Smile використовується сучасне обладнання, застосовуються новітні методики видалення зубів. Все це дозволяє провести хірургічне втручання без болісних відчуттів з повним комфортом для пацієнта. Кваліфіковані лікарі не лише успішно проведуть втручання, а й супроводжуватимуть пацієнта протягом відновлювального періоду!

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!