Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Як привчити дитину чистити зубки: 10 ефективних способів

19 May 2021

Дитяче чищення зубів - часта проблема для багатьох батьків. Привчити дитину виконувати гігієнічну процедуру двічі на день, причому робити це ретельно — досить складне завдання. Як сформувати цю важливу звичку?

Найголовніше – це доброзичливий підхід. Жодних покарань та тиску, процес чищення зубів не повинен викликати у дитини негативних емоцій. У цій статті дамо вам кілька цікавих ідей щодо привчання до гігієни ротової порожнини.

№1. Щітка-іграшка.
Якщо придбати яскраву, оригінальну дитячу щітку, вашому чаду набагато цікавіше чистити зубки. До певного віку він зможе і сам вибрати ту, яка йому більше подобається: улюбленого кольору, у формі якоїсь тварини і таке інше. Але не купуйте електричну щітку – важливо навчитися чистити звичайною. При виборі виробу можна відвідати дитячу стоматологію, щоб проконсультуватися щодо висоти ворсу та ін.

№2. Смачна зубна паста.
Паста з неприємним смаком може відштовхнути дитину. Вибирайте фруктові аромати, нехай на тюбику теж буде намальовано якийсь персонаж. З вибором пасти може допомогти дитячий стоматолог.

№ 3. Спільне чищення.
Важливо показувати дитині свій приклад. Ходіть у ванну, попросіть його повторювати за вами. Загалом малюк повинен бачити, що кожен член сім'ї регулярно виконує гігієнічний ритуал. Так набагато більше шансів, що він навчатиметься у дорослих.

№ 4. Навчання у стоматолога.
Якщо ретельність чищення зубів у малюка залишає бажати кращого, можна зводити його до якісної дитячої стоматології. Лікар може на муляжах продемонструвати дитині, як правильно проводити процедуру, а також пояснити в ігровій формі, навіщо це потрібно робити. Такий самий метод можна повторювати і вдома: придбати іграшку з великими зубами та показувати процес чищення на ній.

№5. Винагорода за успіхи.
Це можуть бути як невеликі подарунки, так і спеціальні позначки, наприклад, у календарі. Можете, як у дитячих садках чи школах, повісити на стіну плакат та за кожну чистку клеїти туди наклейки. Так у малюка з'явиться мотивація продовжувати, і невдовзі гігієнічна процедура увійде до звички.

№ 6. Пояснення у формі казки.
Моралі з дітьми зазвичай не працюють. Можна пояснити важливість чищення зубів через казку. Наприклад, розкажіть захоплюючу історію про героїчну зубну щітку та злісних мікробів.

№ 7. Компанія іграшок.
Діти пізнають більшість речей через гру. Візьміть із собою у ванну не тільки саму дитину, а й її улюблені іграшки. Їм також можна придбати по щітці. Нехай малюк чистить зуби і собі, і їм.

№ 8. Навчальні мультфільми.
Про казки ми вже говорили. В інтернеті є також багато мультфільмів для дітей, які показують важливість чищення зубів та навчають цьому процесу.

№9. Змагання.
"Хто швидше дійде до ванної", "у кого будуть чистіші зуби після чищення" - можете залучити малюка за допомогою духу суперництва і взяти участь у змаганні всією родиною.

№ 10. Пісочний годинник.
Якщо дитина занадто швидко чистить зуби і вередує, коли ви змушуєте робити це довше, спробуйте домовитися з нею таким чином. Придбайте пісочний годинник (розрахований не менше ніж на 2 хвилини), і нехай він привчається чистити рівно стільки часу, скільки сипеться пісок. Так йому набагато легше витримати процес.

Якщо послідовно і в цікавій формі привчати дитину до гігієни ротової порожнини, вже до 8 років вона буде це робити за власним бажанням і досить ретельно. Ми рекомендуємо вже в ранньому віці звертатися до дитячої стоматології для профілактики та консультацій, щоб також привчати дитину ще й до походів до лікаря. У клініці Smile працюють кваліфіковані спеціалісти з великим досвідом роботи з дітьми. Ми можемо допомогти привчити дитину до чищення зубів, а також провести огляд для запобігання розвитку захворювань.

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!