Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Нарощування зуба або вініри: особливості та відмінності методів

20 Apr 2021

Є багато сучасних способів вирішити проблему дефектів зубного ряду: відколів, тріщин, змін кольору, міжзубних щілин, руйнування емалі та ін. Найбільш популярні методи реставрації – нарощування зубів композитними матеріалами та встановлення вінірів.

У чому особливості кожного з методів, як вони відрізняються і що, зрештою, краще вибрати? Розглянемо у цій статті.

Що таке нарощування зуба

Для цієї процедури використовуються композитні матеріали, які дозволяють ідеально імітувати натуральні тканини зубів. Вони наносяться пошарово і стають жорсткими під впливом світла. При цьому можна підібрати відповідний відтінок, щоб матеріал не відрізнявся від природних зубів. Термін служби при належному догляді становить 5-7 років.

Плюси процедури з нарощування:

  • Підходить для відновлення передніх і жувальних зубів.
  • Вимагає мінімального обточування.
  • Дозволяє відновити навіть кілька зубів лише за один сеанс.
  • Має доступну вартість.
  • При скелях ділянка легко реставрується.

Зверніть увагу: якщо зуб зруйнований на дві третини та більше, нарощування композитом вважається вже не надто ефективним.

Також серед відносних недоліків варто відзначити, що після процедури необхідно періодично здійснювати шліфування та полірування, щоб відреставрована ділянка прослужила якомога довше і не почала відрізнятися на вигляд від натуральних зубів.

Встановлення вінірів

Вініри – спеціальні керамічні накладки, що фіксуються на зубі та імітують емаль. Як і у випадку з нарощуванням, тут можна вибрати відповідний відтінок, причому він не темнітиме і фарбуватиметься з часом.

В даному випадку впоратися за один сеанс не вдасться - необхідно зробити заздалегідь зліпок зуба, щоб виготовити вініри в зуботехнічній лабораторії. Потім йде примірка, при необхідності проводиться коригування, а далі вже установка або приклеювання вінірів.

Плюси встановлення вінірів:

  • Дозволяє реставрувати навіть сильно зруйновані зуби;
  • Результат зберігається близько 10 років та більше;
  • Матеріал добре самоочищається і змінює колір;
  • Установка проводиться лише за кілька сеансів.

Щодо мінусів, ціна такого способу реставрації вища, ніж на нарощування зубів, тому що використовуються додаткові ресурси зуботехнічної лабораторії.

Підсумки: реставрація зубів чи вініри

Обидва методи дозволяють відновити красу посмішки. І композитні матеріали, і вініри майже непомітні на тлі інших зубів. Вибір потрібної конкретно процедури залежить не тільки від переваг (за швидкістю, ціною і т. д.), але і від стоматологічної проблеми, з якою ви зіткнулися. Тому потрібно отримати рекомендації від фахівця.

Стоматологічна студія SMILE пропонує послуги з реставрації зубів. Завдяки якісним матеріалам та професійним лікарям, ви зможете дуже швидко побачити у дзеркалі «голлівудську» посмішку.

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!