Акції та знижки Подарункові сертифікати
Замовити дзвінок

Керамічні вініри чи пряма реставрація композитом

31 Jan 2023

Який метод краще, у чому їх відмінність, переваги та недоліки, з чого складається вартість?

Ці питання пацієнти часто ставлять перед вибором методу естетичного відновлення передньої групи зубів. Виготовлення керамічних вінірів проводиться в зуботехнічних лабораторіях, тобто непрямим способом, пряма композитна реставрація проводиться лікарем безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта. Це одна з основних відмінностей цих двох реставраційних методик, проте показання для їх використання однакові і якщо Ви хочете:

  • прибрати проміжки між зубами (треми та діастеми);
  • вилікувати каріозні процеси у передніх зубах;
  • відновити стерті зуби;
  • змінити форму, положення зубів;
  • зробити зуби світлішими.

Почнемо з реставрації зубів як щодо простого методу відновлення, яке проходить безпосередньо в ротовій порожнині, «прямим» методом. У цьому випадку лікар за допомогою композитного матеріалу, який викладається шар за шаром, підбираючи колір і прозорість, відновлює або коригує тканини зуба. Кожен із шарів засвічується фотополімерною лампою, яка сприяє полімеризації (застиганню) матеріалу. Лікар віртуоз може протягом кількох годин повністю змінити Вашу посмішку, даючи можливість пацієнту оцінювати проміжні етапи відновлення.

Методика є дуже щадною, тому що при підготовці до реставрації забираються тільки патологічно змінені тканини, а всі здорові тканини максимально зберігаються. Сучасні адгезивні системи (за допомогою її композит приклеюється до тканин зуба) найкраще приклеюються до емалі зубів, тому лікар зацікавлений у збереженні тканин. Сама технологія досить примхлива і вимагає дуже ретельного дотримання протоколу (ізоляція від слини, швидкості роботи, якості адгезивної системи тощо). Термін служби таких реставрацій близько 5-10 років, але довготривалість і естетика залежить від індивідуальних особливостей людини, таких як прикус, стан емалі, шкідливі звички і т.д.

Більшість сучасних композитних матеріалів мають хорошу стійкість до кольору і полірульваність, але вона однозначно нижче, ніж у керамічних вінірів і залежить від гігієни порожнини рота пацієнта, а також способу життя. У курців та любителів міцної кави та чаю композитні прямі реставрації можуть швидко втратити свою початкову привабливість і вимагати періодичного полірування для відновлення кольору та блиску.

І так, якщо підбивати підсумки: Швидка та доступна методика для відновлення та реставрації передньої групи зубів, що вимагає високої підготовки лікаря, який повинен мати художню майстерність, обов'язкову роботу в 4 руки, (участь асистента значно скорочує час і покращує якість лікування).

Довгостроковість реставрації безпосередньо залежить від педантичності персоналу, обов'язкового використання коффердама (ізолятор слини) та якості самої адгезивної системи. Пацієнти, які мають реставрації, повинні використовувати спеціальні зубні пасти та проходити періодичне полірування реставрацій для підтримки гарного естетичного результату на довгі роки.

Керамічні вініри. Їх виготовлення включає лікарські та лабораторні етапи та потребує кількох відвідувань пацієнта. Лікарські етапи включають діагностику, обробку зубів, зняття відбитків та фіксацію вінірів. Лабораторні етапи включають безпосереднє виготовлення вінірів і потребують високотехнічного і дорогого обладнання.

Поширена методика сьогодні -  це метод пресування кераміки, набирає обертів і метод фрезерування готових керамічних блоків. На фінішному етапі вініри можуть бути індивідуалізовані за допомогою нанесення керамічної маси та фарб. Все це дає можливість виготовити супер тонкі вініри завтовшки до 0,3 мм, що дозволяє проводити мінімальну обробку зубів.

Приклеювання проводиться за допомогою аналогічних адгезивних систем та композитних цементів, які використовуються у прямій реставрації. Загалом процес виготовлення займає в середньому 5-7 днів, залежно від завантаження лабораторії, після обробки зубів пацієнт використовує тимчасові конструкції, які за кольором та формою повністю відповідають майбутній реставрації. Цей період буває дискомфортним для пацієнта, але дає повною мірою можливість оцінити естетичність та функціональність майбутньої постійної конструкції.

Кераміка - це матеріал, що володіє міцністю і стійкістю до кольору, що в свою чергу дає перевагу перед композитними матеріалами. У зв'язку з цим термін служби керамічних вінірів від 10 років і більше.

Висновки: Більш дорога методика відновлення та реставрації зубів у порівнянні з композитними реставраціями, оскільки потребує участі кваліфікованих зубних техніків та наявності дорогого обладнання.

Кераміка є чудовим матеріалом для отримання високоестетичних реставрацій. Пацієнт менше знаходиться у кріслі, але більша кількість відвідувань. Найчастіше потрібна обробка зубів, глибина якої залежить від клінічної ситуації. Довгостроковий естетичний результат, реставрація зберігає блиск та колір протягом тривалого періоду та не потребує додаткових полірувань.

Обидві реставраційні методики мають свої переваги та недоліки, особливості догляду та прогнози для конкретної клінічної ситуації. Запорукою успіху буде ретельна діагностика та високопрофесійний персонал, який допоможе Вам зробити правильний вибір!

Всі матеріали
Залишились питання?
Заповніть форму і ми самі Вам передзвонимо!